Simbolika
Genealogijos, heraldikos ir veksilologijos instituto herbas
Mėlyname lauke – du sukryžiuoti auksiniai rankraščių ritinėliai su auksiniais antspaudais ant siūlių pynių. Ant jų, skydo širdyje, raudonas mažesnis skydas, kurio lauke - sidabrinis ietigalis su kryžiumi.
Genealogijos, heraldikos ir veksilologijos instituto herbinė reprezentacinė vėliava
Mėlynos spalvos audeklas, iš trijų laisvų kraštų apsiūtas auksinės spalvos virvele. Jo centre, abiejose pusėse, vaizduojami išimti iš skydo Genealogijos, heraldikos ir veksilologijos instituto herbo simboliai. Vėliavos pločio ir ilgio santykis - 5:6. Kotas natūralaus medžio, viršūnėje - auksinis ietigalis. Koto viršuje prie ietigalio rišamos auksinės spalvos virvelės su kutais.
Genealogijos, heraldikos ir veksilologijos instituto herbinė lauko vėliava
Išimti iš skydo Genealogijos, heraldikos ir veksilologijos instituto herbo simboliai lauko vėliavos audekle - centruoti. Vėliava – herbo spalvų. Vėliavos pločio ir ilgio santykis - 3:5.
Genealogijos, heraldikos ir veksilologijos instituto prezidento vėliava
Mėlynos spalvos audeklas, apvestas raudonos spalvos juosta ir siaura sidabrinės spalvos juostele iš vidaus. Jo centre, abiejose pusėse, vaizduojami išimti iš skydo Genealogijos, heraldikos ir veksilologijos instituto herbo simboliai. Trys laisvieji kraštai apsiūti auksinės spalvos virvele. Vėliavos pločio ir ilgio santykis - 5:6. Kotas natūralaus medžio, viršūnėje - auksinis ietigalis. Koto viršuje prie ietigalio rišamos auksinės spalvos virvelės su kutais.
Genealogijos, heraldikos ir veksilologijos instituto valdybos pirmininko vėliava
Mėlynos spalvos audeklas, apvestas siaura auksinės spalvos juostele iš vidaus. Jo centre, abiejose pusėse, vaizduojami išimti iš skydo Genealogijos, heraldikos ir veksilologijos instituto herbo simboliai. Trys laisvieji kraštai apsiūti auksinės spalvos virvele. Vėliavos pločio ir ilgio santykis - 5:6. Kotas natūralaus medžio, viršūnėje - auksinis ietigalis. Koto viršuje prie ietigalio rišamos auksinės spalvos virvelės su kutais.
Herbo ir vėliavų autoriai: Paulius Vaniuchinas, Žydrūnas Strumila